Laen...

Tänasel Birgitta festivali pressiesitlusel avalikustas Tallinna Filharmoonia, et festivali lõpugalal „Passion of Broadway“ esineb Barbara Hendricks, olles festivalil esinenutest siiani kõige kuulsam laulja. Hendricksi eripära on selles, et ta on hinnatud klassikaartist, aga laulab meeleldi ka muusikale ja spirituaale. „Laulan neid žanre seepärast, et kasvasin nendega koos üles ja need mõjutasid oluliselt minu kujunemist,“ selgitas lauljanna. Hendricks (http://www.barbarahendricks.com/index) on laulnud maailma juhtivates ooperimajades (MET, Pariisi Ooper, La Scala, Covent Garden). Tema heliplaadid on siiani ühed enimmüüdud albumid maailmas. Ta on laval olnud alates 1974.aastast ja esineb ka praegu nii ooperi-,  jazzi- kui ka kontsertlauljana.

Pressikonverentsil allkirjastati lepingud koostööpartneritega ja tutvustati programmi. Muusikanumbriga esines „Passion of Broadway“ galal üles astuv Hanna-Liina Võsa.  Kohal olid abilinnapea Taavi Aas, suurtoetaja Telekomi juhatuse esimees Valdo Kalm, toetaja Olympic Entertainment Groupi  tegevdirektor Aigar Hain, hooaja peasponsort  Altiategevdirektor  Kristel Mets ja toetaja ABC Motors turundusjuht Indrek Luberg. Valdo Kalm märkis, et toetatakse Birgitta festivali  juba kaheksandat aastat ja toonitas, et Birgitta on uuendusmeelne ja innovaatiline, mis ühtib meie Telekom AS-i suunaga. „Birgitta festival lihtsalt meeldib kuulajatele, tagasiside on mitte väga hea, vaid midagi rohkemat.“

XI Birgitta festivali kunstiline juht maestro on  Eri Klas. Tegu  on Tallinna tunnusfestivaliga, mis toimub 7.-15.augustini Pirita kloostri müüride vahele ehitatud ooperimajas. Festivali avab viie riigi koostöös sündinud festivali omaproduktsioon – Haydni oratooriumile loodud lavastus Loomine. Muusikat teevad vokaalsolistid, Latvija koor ja Tallinna Kammerokester karismaatilise dirigendi Risto Joosti käe all. Sündmus on ka Saksamaal tegutseva noore eduka tenori Juhan Tralla toomine kodupubliku ette. Lavastaja Ran Arthur Brauni sõnul on see Eedeni aia sünd otse publiku keskel. Tantsud, akrobaatilised trikid ja muusika liituvad ühtseks fantaasiaks. Etendusse on kaasatud Taani lavakaskadöörid, kes liiguvad eredal ja üllataval kombel nii publiku vahel kui ka laval.

Natalia Satsi nimeline muusikateater Moskvast toob festivalile nii eksootilised balletid „Šeherezade“ ja „Polovetside tantsud“  kui ka Federico Fellini filmile loodud muusikalise huumori etenduse „Orkestriproov“. Viimases on dirigendi rollis laval  Giuseppe Verdi lapselapselapse laps Simone Fermani Itaaliast.  Koostöös Pärnu festivaliga Promfest on kavas Verdi ooper „Aida“, millel on aga lavastaja Madis Nurmsi tahtel õnnelik lõpp. Ajatu lavastus tahab näidata, et ka kõige lootusetumast olukorrast peab leiduma väljapääs ja nii viib Egiptuse printsessi Amnerise öeldud sõna „rahu“ ooperi lõpu seninägematu lahenduseni.  Üle aastate on festivali laval taas rahvusvahelise kõrgtasemega kaasaegne tants – Iisraeli tantsuetendused „Wonderland“ ja „Killer Pig“. Esimene on teatraalne, rahvusliku muusikaga eneseirooniline elupildike.  „Killer Pig“ aga abstraktne kunstiteos, mis rabab ülima koreograafilise meisterlikkuse ja kehavaldamisega. Festivali lõpetab  viie riigi koostöös sündiv omaproduktsioon, lavastatud gala „Passion of Broadway“,  kus koos Barbara Hendricksi ja Douglas Websteriga laval meie Hanna-Liina Võsa ja Koit Toome.

Birgitta festival – tipphetked Tallinna kultuurisuves

www.birgitta.ee

Lisainfo:
Heili Vaus-Tamm
Peaprodutsent
52 56322
heili.vaus-tamm@filharmoonia.ee

Loe vanemaid uudiseid