Laen...

Täna, 9. augustil sai avalöögi järjekorras juba 14. Birgitta festival. Tänavuseks avaetenduseks oli Giacomo Puccini ooper “Boheem”, mis tõi festivali nautima 1100 ooperisõpra.
 
Puccini „Boheem“ on üks kolmest maailma tuntumast ja sagedamini esitatud ooperist, kuid iga esituskord on eriline. Birgitta festivalil esitlusele tulnud ooper pakub tõelist Itaalia elamust. Nimelt on täna lavale jõudnud ooper pärit Lucca Giglio teatrist – teatrist, mis on oli Puccini enda koduteater. Lisaks lavastusele endale, on ka rekvisiidid ja kostüümid pärit Itaaliast.
 
Ooperile eelnes aga pidulik vastuvõtt ning publikul oli enne etendust võimalik nautida Birgitta festivali maagilist atmosfääri.
 
Birgitta festival on rahvusvaheline muusikateatri festival, mis kestab 9.-18. augustini. Lisaks “Boheemile” leiab kavast “Luikede järve” uusversiooni “Black and White”, kolmeosalise lühiballettide õhtu “Made in USA”, Hanna-Liina Võsa Muusikalikooli ja Tallinna Filharmoonia ühisproduktsiooni “Muusikalicool”, lõppakordi annab festivalile Placido Domingo “Operalia” tähtede gala.

Read older news