Laen...

9. augustil alanud Birgitta festivalil oli eile kavas järjestikus kolmas etendus. Festivali publikuni jõudis Brno Rahvusballeti poolt loodud “Luikede järve” uusversioon “Black and White”. Erisusena klassikalisest “Luikede järvest” on sel korral peategelase rollis hoopis mees – Prints Siegfried.
 
Prints Siegfriedi tabab raske haigus ja raske ravi võtab kogu Siegfriedi elujõu. Luige kujundiski, nii puhtas ja täiuslikus, otsib ta peegeldust iseendale ja oma ebakindlale seisundile. Leina ja traagilisuse värviks peetakse tavaliselt ikka musta, kuid Siegfriedile avaneb surma ja kannatuse sümbolina hoopis valge. Radačovský lavastus keskendubki elu ja surma paradoksaalsuse väljendumisele kahe baasvärvi kaudu.
 
Teos ei ole pelgalt vana klassika uues kuues, tegu on lavastaja Mário Radačovský isikliku looga, mille ta läbi tantsu publikuni toob. Nimelt on Radačovský ise läbi elanud raske haiguse ning just see võitlus “Black and White” teosest peegeldubki.
 
Täna, 17. augustil on Birgitta festivalil kavas kolmeosaline lühiballettide õhtu “Made in USA”, kus esitlusele tulevad nii klassikaline ballett kui ka nüüdisaegne tants. Festivali lõpetab 18. augustil Placido Domingo “Operalia” tähtede gala, kus erikülalisena astub üles Eesti oma metsosopran Kai Rüütel.

Read older news