Neljapäev 29.06
Eesti Interpreetide Liit kutsub: Mari-Liis Päkk (viiul) ja Peep Lassmann (klaver)
- Koht TALLINNA FILHARMOONIA MUSTPEADE MAJA, VALGE SAAL
- Kuupäev 29.06.2017
- kellaaeg 20:00
- Pilet 15/7 €
Mari-Liis Päkk lõpetas Tallinna Muusikakeskooli cum laude'ga Professor Mare Teearu viiuliklassis 2003. aastal ja jätkas oma õpingu...
Loe rohkemMari-Liis Päkk lõpetas Tallinna Muusikakeskooli cum laude'ga Professor Mare Teearu viiuliklassis 2003. aastal ja jätkas oma õpinguid Southern Methodist Univeristy's Dallases (Texas, USA). Mari-Liis lõpetas magistri kraadi Temple University's (Philadelphia, USA) Professor Eduard Schmiederi viiuliklassis 2008.aastal.
Mari-Liis on esinenud solisti ja kammermuusikuna Ameerika Ühendriikides, Euroopas ja Kesk-Idas. Ta on edukalt osalenud mitmetel rahvuslikel ja rahvusvahelistel konkurssidel, sealhulgas J.Heifetzi nimeline rahvusvaheline viiuldajate konkurss Vilniuses (2003), H. Wieniawski –K.Lipinski nimeline rahvusvaheline viiuldajate konkurss Lublinis (Poola) ja esipreemia ESTA üleriiklikul noorte viiuldajate konkursil Tallinnas 2003 aastal. Mari-Liisi on kuuldud kontserdilavadel Austrias, Soomes, Saksamaal, Prantsusmaal, Hollandis, Baltimaades, Ameerika Ühendriikides ja Mehhikos, solistina orkestritega Eestis ja Meadows Symphony'ga Dallases. Ta on osalenud paljudel meistrikursustel, juhendajateks G.Pauk, A .Reznikovsky, T.Haapanen, P. Munteanu jpt.
2003 aastal kutsuti Mari-Liis esinema Euroopa Keelpilliõpetajate Ühingu Konverentsil Conservatoire National Superieur de Musique'is Pariisis, samuti on Mari-Liis mitmekordne stipendiaat The International Holland Music Sessions suvekursustel ja Mozarteum Academy's Salzburgis. Alates 2006. aastast on Mari-Liis olnud liikmeks kammerorkestris iPalpiti Orchestra of International Laureates, Eduard Schmiederi juhtimisel mille liikme -, ja kammermuusikuna osales Mari-Liis esimesel Kammermuusika Festivalil Eilatis, Iisraelis koostöös viiuldaja Ida Haendeliga; sama koosseisuga on ta esinenud Carnegie Hallis (New York), Disney Hallis (Los Angeles), Kimmel Center'is (Philadelphia) ja otseülekandena Los Angelesi raadiojaamas KMZT.
Mari-Liis on pühendunud kaasaegse muusika esitaja. Koostöös abikaasa ja tsellist Jason Calloway'ga on ta mitmetel kontserdilavadel Ameerikas esitanud duo repertuaari viiulile ja tsellole (Xenakis, Hosakawa, Pintcher, Jolas, Tüür jne.), samuti mitmete kaasaegsete heliloojate esmaesitusi. 2010 aastal võttis Mari-Liis osa solisti ja NODUS ansambli liikmena prežtiisikast Cervantino festivalist Guanajuatos, Mehhikos.
Peep Lassmann on üks väljapaistvamaid eesti pianiste, kes on hinnatud nii solisti kui ka ansamblipartnerina. Lassmann lõpetas 1966. aastal Tallinna Muusikakeskkooli Heljo Sepa klaveriklassis, jätkas tema juures õpinguid ka Tallinna Riiklikus Konservatooriumis, mille lõpetas 1971. aastal. Aastatel 1971–1973 täiendas ta end Moskva konservatooriumi assistentuuris Emil Gilelsi juhendamisel. Peale õpinguaastaid asus Peep Lassmann tööle Tallinna konservatooriumi, millega ta on seotud olnud tänaseni: algul õppejõud, 1987. aastast klaverikateedri juhataja, 1992. aastast Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektor.
Peep Lassmann on esinenud solistina mitmete orkestrite ees, sealhulgas Eesti Riiklik Sümfooniaorkester ja Moskva Filharmoonia Orkester. Dirigentidest on ta koostööpartneriteks olnud Paavo Berglund, Neeme Järvi, Eri Klas, Nikolai Rabinovitš, Nikolai Aleksejev, Peeter Lilje, Arvo Volmer, Vello Pähn, Paul Mägi, Jüri Alperten, Andres Mustonen, Toomas Vavilov, Juozas Domarkas ja Imants Resnis. Ta on teinud koostööd mitmete Euroopa kammeransamblitega ja tema partneriteks on olnud tuntud muusikud maailma eri paigust (Marianne Boettcher, Aaron Rosand, Yosif Feigelson, Michel Lethiec, Lionel Lhote, David Grimal, Raphale Wallfish, Mati Palm, Jüri Gerretz jpt). Peep Lassmann on esinenud andnud meistrikursusi ning osalenud konkursside žüriis paljudes Euroopa, Ameerika ja Aasia riikides.
Peep Lassmanni repertuaaris on 17 klaverikontserti, lisaks suur hulk soolo- ja kammerteoseid. Erilisel kohal repertuaaris on Olivier Messiaeni klaverimuusika olles teoste „Vingt regards sur l’Enfant Jésus” ja „Catalogue d’Oiseaux” esmaesitaja Eestis. Samuti on oluline koht tema repertuaaris Eesti muusikal. Ta on mitmegi teose esmaettekandja. Lassmann on hulgaliselt klaverimuusikat salvestanud Eesti Raadios, samuti Moskva ja Rootsi raadios. Tal on ilmunud 6 LP (Melodia), soolo CD „Eesti klaverimuusika” (Eres, 1994) Lisaks koos bassi Mati Palmiga on välja antud CD „Eesti ja itaalia laule esitab Mati Palm” (Kuldklassika, 2002) ja tema esitusi on ilmunud erinevatel kogumikplaatidel (näiteks Jaan Räätsa „24 eesti prelüüdi” op. 80 plaadil „24 Marginalien für 2 Klaviere op. 68; 24 Estnische Präludien für Klavier op. 80” (Antes, 1996)).
Peep Lassmann on Eesti Raadio Aasta Muusik 1989, ta on pälvinud Eesti Kultuurkapitali aastapreemia 1999 ja 2008, Helikunsti Sihtkapitali Aastapreemia 1995 ja on Valgetähe IV klassi ordeni kavaler.
Kavas:
- Bloch, S. Prokofjev, L. Berio, M. Ravel
Piletid müügil Piletilevis ja kohapeal
Vaata lisa: www.interpreet.ee.