Laen...
Sündmuste kalender

Pühapäev 22.04

Eesti Koorijuhtide Naiskoori 30. sünnipäeva kontsert

  • Koht TALLINNA FILHARMOONIA MUSTPEADE MAJA, OLAVI SAAL
  • Kuupäev 22.04.2018
  • kellaaeg 14:00
  • Pilet Tasuta

Eesti Koorijuhtide Naiskoor, mis ühendab koorijuhte ja muusikaõpetajaid kogu Eestist,  tähistab selle kontserdiga oma 30. tegevusaastat. Meie praeguste lauljate käe all töötab 32 koori ning õpivad lapsed 22 organisatsioonis. EKNi kuulub nii staažikaid koorijuhte ja muusikaõpetajaid kui ka hiljuti koorijuhi või muusikaõpetaja tööd alustanud noori lauljaid.

Koori eesmärgiks on olnud tutvustada kuulajale eesti naiskoorilaulu paremikku, tellida ja salvestada eesti heliloojate loomingut, olla kursis maailma uue repertuaariga, tutvustada eesti naiskoorimuusikat väljaspool Eestit, osaleda üldlaulupidudel ja laulupäevadel ning rahvusvahelistel festivalidel ja konkurssidel.  Oluliseks tegevuseks  kontsertide kõrval on lauljate erialane koolitus ja enesetäiendus.

Kontserdil kõlavad laulud viimaste aastate repertuaarist, mitmed laulud kavas on 2017. aastal aset leidnud koostööst läti koorijuhi Aira Birzinaga.

Sel aastal toimunud Eesti Naislaulu Seltsi vabariiklikul nais- ja neidudekooride võistulaulmisel saavutas koor A-kategoorias 3. koha.

Koori hääleseadja on Eha Pärg ja peadirigent Andrus Siimon.

Jaga Facebookis