Laen...

9. augustil avab Birgitta festivali uudisteos „Planeet Harmoonia“. Kuni 25. maini on varasema tantsukogemusega osatäitjad oodatud kandideerima festivali avaetenduse toetavatesse rollidesse.


„Otsime lavastusse kõrge motivatsiooni ja hea kehatunnetusega inimesi vanuses 18-40. Valitud vabatahtlikud saavad spetsiaalselt Birgitta festivalile loodava suurteose osalisteks ning mängida ja end proovile panna ka varjuteatri esteetikas. Kuna dramaturgia ja sündmuste ahel on saladus, siis täpseid rolle avalikustada veel ei saa,“ sõnas „Planeet Harmoonia“ autor ja lavastaja Helen Rekkor.
Eelistatud on inimesed, kes on varem mingit laadi liikumispraktikaga tegelenud. „Osatäitjaid hakkab juhendama liikumisjuht Kati Kivitar, kes on nii koreograafi kui lavastaja haridusega liikumisdramaturg. Katil on ka kahekümne aasta jagu erialaseid kogemusi alates ooperi suurteostest jalgrattaballetini,“ lisas Rekkor.
Osalemissoov koos kirjeldusega oma varasemast kokkupuutest tantsu ja teatriga on oodatud hiljemalt 25. mail aadressil Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.. Osatäitmine ei ole tasustatud.
Tallinna Filharmoonia projektijuhi Janne Jakobsoni sõnul on prooviperiood 23. juunist 8. augustini. „Täpsem graafik lepitakse kokku kõigiga individuaalselt vahetult pärast osalejate selgumist. Kindlasti peab vaba olema ka 9. august, sest just sellel päeval kell 22 astuvad Pirita kloostri varemetes lavale kõik „Planeet Harmoonia“ osatäitjad,“ lisas Jakobson.
Birgitta festivali avaetenduse „Planeet Harmoonia“ autor ja lavastaja on Helen Rekkor. Loovmeeskonda kuuluvad kunstnik Kristel Maamägi, videokunstnik Sander Põldsaar, liikumisjuht Kati Kivitar ja valguskunstnik Priidu Adlas.
Teose muusikaline juht ja dirigent on Kristjan Järvi, dramaturg Piret Jaaks, seadete autor Liina Sumera. Solistidena astuvad üles Mick Pedaja ja Kristjan Randalu.
Rahvusvaheline muusikateatri festival Birgitta festival 2019 toimub Pirita kloostri varemetes 9.–18. augustini. Programmi leiab https://www.filharmoonia.ee/birgitta.

Lisainfo:
Janne Jakobson
Tallinna Filhramoonia projektijuht
Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Читать предыдущие новости