Tallinna Kammerorkestri uues sarjas „Kontsertmeistrid“ soleerivad säravad noored ja andekad keelpillimängijad, keda nende tuntuses...
Tallinna Kammerorkestri uues sarjas „Kontsertmeistrid“ soleerivad säravad noored ja andekad keelpillimängijad, keda nende tuntusest hoolimata õnnestub Tallinna kontserdisaalides solistina esinemas kuulda harva.
Robert Traksmann on Eesti uue põlvkonna viiuldaja, kes on ülikoolihariduse saanud Berliini Hanns Eisleri nimelises Muusikakõrgkoolis professor Kolja Blacheri juhendamisel. Nüüd, tagasi Eestis, liitus ta Tallinna Kammerorkestriga ning kontsertidel Tartus ja Tallinnas kõlab Viini klassika.
Solist:
Robert Traksmann (viiul)
Tallinna Kammerorkester
Kava:
Wolfgang Amadeus Mozart
„Serenata notturna“ D-duur
„Adagio ja fuuga“ c-moll
Franz Schubert
Rondo A-duur
Keelpillikvartett d-moll “Surm ja tütarlaps” (kammerorkestrile seadnud Gustav Mahler)
Robert Traksmann alustas viiulimänguga 4-aastaselt õpetaja Tiiu Peäske juhendamisel. Ta on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli ja seejärel Berliinis Hanns Eisleri Muusikakõrgkooli nii bakalaureuse- kui ka magistrikraadiga professor Kolja Blacheri juhendamisel. Ta on täiendanud end ka Ulrike Danhoferi, Florian Dondereri, Arvo Leiburi, Jüri Gerretzi, Robert Rozeki ja Ivry Gitlise meistrikursustel. Alates 2022. aasta kevadest on Robert Traksmann Tallinna Kammerorkestri koosseisuline viiuldaja. Varem on ta teinud koostööd selliste koosseisudega nagu Kölni Gürzenich-orkester, Berliini Filharmoonikute Karajani Akadeemia orkester, Eesti Festivaliorkester, Vox Clamantis, YXUS Ensemble jt. Solistina on ta esinenud Tallinna Kammerorkestri, Saksa Noorte Sümfooniaorkestri (Tübingen), Pärnu Linnaorkestri, Virumaa Kammerorkestri, Haapsalu Festivaliorkestri, Tallinna Muusikakeskkooli keelpilliorkestri ja sümfooniaorkestri ees. Aktiivse kammermuusikuna on Robert Traksmanni seni kõige pikaajalisem koostöö olnud trios koos Rasmus Andreas Raide ja Marcel Johannes Kitsega, kellega on esinetud Eesti tähtsaimates kontserdimajades ja võidetud auhindu festivalidel.
Robert Traksmann mängib Eesti Pillifondile kuuluval Giuseppe Gagliano ja tema venna Antonio ühistööna valminud viiulil (1775–1780) Joseph Artur Vigneron’ poognaga (1890).
Kontsert on vaheajaga ja kestab u 2 tundi.