Laen...
Sündmuste kalender

2016. aasta kevadel esietendus Tallinna Filharmoonia Mustpeade Majas suure publikumenuga noore helilooja ja dirigendi Rasmus Puuri kirjutatud kogupere teos "Sipsik", mis kirjutatud Eno Raua tuntud lasteraamatu tekstidele. Tänaseks on eelkõige pere pisematele mõeldud Anu, Mardi ja Sipsiku seiklustel põhinev muusikaline kontsert-jutustus jõudnud CD-plaadile.

Üle 50 aasta vana kaltsunukust raamatutegelane on oma kaasahaaravate seiklustega jõudnud pea kõigi eestlaste südamesse. Nii on "Sipsik" olnud ka helilooja Rasmus Puuri üks olulisemaid lapsepõlve raamatuid.

"Raamatust pilte valides lähtusime Anu Lambiga sellest, milliseid väärtusi me tahaksime praeguses ajas uuesti esile tuua ja propageerida. Kasvõi see, kuidas Anu teeb Mardiga ise televiisorit – käsitsi meisterdamine praeguses ajas, mil esiplaanil on nutiseadmed; või kui nad vaatavad tihaseid või käivad perega seenel… Need on väärtused ka praeguses ajas, aga vajavad võibolla väikest meeldetuletust," selgitab Rasmus Sipsikule muusika loomise protsessi.

"Sipsiku kuju oli minu jaoks vägagi inspireeriv – luua sinna juurde lisaväärtust, kas fooni või kommentaari vastavalt sellele, mis jutustuses toimub."Sipsiku" muusika kirjutamine oli mulle puhas nostalgiline rõõm!"

Muusikalise jutustusega plaat on põnev kogu perele. Sipsiku kaasahaaravad seiklused pakuvad elevust pere pisematele ja kindlasti nostalgiarõõmu vanematele Sipsiku austajatele. Plaadil on teiste raamatust tuttavate lugude seas näiteks võimalik kuulata, kuidas Sipsik seenel käib, kuule reisib või herilastega võitleb.

Vastilmunud CD-plaadil loeb armastatud lasteraamatu tekste näitleja Anu Lamp, teda saadavad Tallinna Muusikakeskkooli õpilane Viola Asoskova klaveril ning Tallinna Kammerorekster Rasmus Puuri dirigeerimisel.

NB! Plaati on võimalik osta muuhulgas ka Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja piletikassast aadressil Pikk 26, Tallinn!

Loe vanemaid uudiseid