Laen...
Sündmuste kalender

Tallinna Kammerorkestri 26. hooaja avakontserdil 4. oktoobri kontserdil Mustpeade Maja Valges saalis kõlab maailmaesiettekandes Helena Tulve «Tundmatuis vetes», teos soolo-tšellole ja kammerorkestrile, kus solistiks oma esimest juubelit tähistav Leho Karin.

Helena Tulve ütleb uudisteose kohta, et see ei ole klassikaline tšellokontsert, kus esiplaanil on virtuoosne solist ja orkester saadab teda, vaid Leho Karini ja Tallinna Kammerorkestri puhul on orkester ümber oma tšellomängija nagu mets puu ümber. Muusika ongi kirjutatud ajendatuna Leho Karini ettepanekust tema olulise sünnipäeva puhul midagi uut kirjutada.

«Leho Karin on mu põlvkonnakaaslane ja sõber NYYD Ensemble’i aegadest, kirglik ja julge muusik, seikleja ja pühenduja. Kirjutada interpreedile, kes annab endast maksimumi, on suur au,» räägib Helena Tulve. Oleme varemgi koostööd teinud, näiteks viimati teatrimuusikat, Theatrumi «Delhi tantsu» muusika mängis Leho Karin üksi sisse. «Ja muidugi orkester – Tallinna Kammereorkester on solistide orkester, Eesti parimad muusikud mängivad koos, alati panustavad, töö nendega on väga intensiivne ja toitev,» kiidab Tulve.

Leho Karin saab oma juubeli ajal öelda ka, et tähistab poolt elu Tallinna Kammerorkestris, millega ta liitus orkestri esimestel kuudel 1993. aasta kevadel.

«Tundmatuis vetes» – teose pealkirja võib helilooja sõnul mõista enda asetamisena elu sümboolsesse keskpaika. Mida kauem elad, seda rohkem näed ning aina suuremaks näib muutuvat ka kaos meie ümber. Ja seda suuremat julgust ning usaldust elu vastu on vaja, et sellel hinge sisemisel teekonnal edasi liikuda.

26. hooaega alustav Tallinna Kammerorkester on üks Eesti viiest professionaalsest orkestrist, orkestri peadirigent on Risto Joost.

 

Postimehe kultuuritoimetus

Loe vanemaid uudiseid