Laen...
Sündmuste kalender

Eesti Filharmoonia Kammerkoor (EFK), Tallinna Kammerorkester (TKO) ja dirigent Tõnu Kaljuste alustavad täna, 9. novembril turneed Põhja-Ameerikas, mis kestab kuni 19. novembrini. Kümne päeva jooksul antakse nii ida- kui lääneranniku kontserdipaikades kokku viis kontserti, tähistades Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva.

Kaasa võetakse mitmekesine repertuaar koguni kolme erineva kavaga, kus eesti heliloojatele sekundeerivad nii Austraalia nüüdismuusika looja kui ka baroki- ja renessansiajastu meistrid. 11. novembril kõlab New Yorgi Troy Savings Bank Music Hallis Johann Sebastian Bachi ja Arvo Pärdi looming. Teisel New Yorgi kontserdil St. Ignatius Loyola kirikus, mille suurepärase akustika tunnistajaks oli EFK ka eelmisel aastal, pakutakse publikule Arvo Pärdi täispikka programmi. Lääneranniku kontserdipaikades kõlab aga Arvo Pärdi, Carlo Gesualdo, Brett Deani ja Lepo Sumera muusika, mida esitatakse 14. novembril Stanfordi ülikooli Bing Concert Hallis ja 16. novembril California ülikooli UC Santa Barbara Campbell Hallis. Turnee lõpetatakse kontserdiga 17. novembril USA Los Angelese UCLA Royce Hallis, mis võõrustab maailma tippartiste ja on kujunenud oluliseks esinemispaigaks, kus EFK andis samuti kontserdi eelmisel aastal.

Santa Barbara California ülikoolis viib Tõnu Kaljuste läbi ka meistriklassi, kus EFK esitab Veljo Tormise ja Arvo Pärdi teoseid, et tutvustada nende eesti heliloojate ainulaadse loomingu eripära ning selle tõlgendamise võimalusi ja nüansse.

Turnee korraldab mõlema Eesti muusikakollektiivi agentuur USAs New World Classics ja Kerby Lovallo, kellega tehakse edukalt koostööd juba alates 1995. aastast. Selle aja jooksul on eesti muusikutel välja kujunenud oma teadlik publik, kes tunneb suurt huvi Eesti muusika vastu, mida näitavad ka täissaalid.

EFK jaoks on see kontserdireis USA-s juba kuueteistkümnes, kusjuures viimasel seitsmel aastal on üle Atlandi ookeani kontserte antud koguni igal hooajal nii a cappella kavadega, aga ka koos Tallinna Kammerorkestri, ERSO ja Los Angelese Filharmoonikutega, esinedes märkimisväärsetes kontserdisaalides, nagu Los Angelese Walt Disney kontserdimaja, New Yorgi Carnegie Hall, Metropolitani Kunstimuuseum, Washingtoni Kennedy Keskus jne.

Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester annavad tänavu ühised kontserdid veel Eesti Vabariik 100 auks Budapestis ja Varssavis.

Vt lisa: http://www.newworldclassics.com/ ; www.epcc.ee

Loe vanemaid uudiseid