Laen...
Sündmuste kalender

21. märtsil tähistati kõikjal Euroopas kontsertidega varajase muusika päeva. Tallinnas andsid kontserdi Taani tuntud barokkviiuldaja Peter Spissky, metsosopran Tuuri Dede ja Tallinna Kammerorkester.

 

Kõlasid barokipärlid Vivaldi, Händeli ja Rebeli loomingust. Need on teosed, mis kirjutati esitamiseks Euroopa kuulsates ooperiteatrites ja õukondades. Oli Päikesekuninga Louis XIV võimuloleku aeg ning muusikas hinnati virtuoossust ja säravat esitust.

 

Varajane muusika on mahukas peatükk Euroopa kultuuriajaloos. See hõlmab 1000 aasta pikkust perioodi, kuhu sisse mahuvad keskaeg, renessanss ja barokk. Ajastud on kujundanud Euroopa muusikakultuuri ja niisamuti tantsu, teatrit ja arhitektuuri.

 

Peter Spissky on barokkviiuldaja ja Taani tuntud barokkorkestri Concerto Copenhageni kontsertmeister. Concerto Copenhagen on andnud märkimisväärse panuse, et muuta varajane muusika Põhjamaade kultuurielus elutähtsaks, asjakohaseks ja kaasaegseks. Orkestril on kuulajaid üle kogu maailma.  Spissky teeb kaasa veel mitmetes Põhjamaade barokiprojektides ning andnud kontserte koos Jönköping Sinfonietta, Oslo Barokkansambli, Kesk-Põhjamaa Kammerorkestri, Soome Barokkorkestri ja Tallinna Kammerorkestriga. Ta on ka Kopenhaageni ja Malmö noore põlvkonna muusikuid ühendava Camerata Øresundi muusikaline juht.

 

Tallinna Kammerorkestri (www.tko.ee) asutas 1993. aastal dirigent Tõnu Kaljuste. Tänaseks on sellest kujunenud üks Eesti esindusorkestreid, kes on oodatud külalisesineja kontserdilavadel Euroopas ja mujal maailmas. Alates 2013. aastast on orkestri peadirigent Risto Joost.

Loe vanemaid uudiseid