Laen...
Sündmuste kalender

Hingedepäeval, 2. novembril kell 22 tuleb Tallinna Kaarli kirikus ettekandele Mozarti „Requiem“ dirigent Tõnu Kaljuste, Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Tallinna Kammerorkestri esituses. Pääs kontserdile on tasuta, kuid eelnevalt tuleb võtta pilet Piletilevist (kuni kohti jätkub). Tasuta kontserdi toimumist toetab Tallinna Kultuuriamet.

Täpselt kuu hiljem, 2. detsembril kell 19 korraldab sama koosseis Tallinna Kaarli kirikus Beethoveni suurteose „Missa solemnis“ esituse. Kontserdiga kutsume kõiki osalema ülemaailmses Beethoveni 250. sünniaastapäeva tähistamises, mis peagi kulminatsioonini jõuab.

Kontsertidel teeb kaasa rahvusvaheliselt kõrgetasemeline solistideansambel. Mozarti „Requiemi“ laulavad solistidena Yena Choi (sopran), Helen Lepalaan (metsosopran), Oliver Kuusik (tenor) ja Olari Viikholm (bariton). Beethoveni „Missa solemnises“ teevad kaasa Yena Choi (sopran) ja Helen Lepalaan (metsosopran) ning esmakordselt liituvad solistideansambliga Lothar Odinius (tenor) ja Lisandro Abadie (bass-bariton).

Tõnu Kaljuste, Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester on aastaid ühiselt kontserte andnud. Neid on kutsutud esinema paljudele mainekatele lavadele Austraaliast Põhja-Ameerikani, sh New Yorgi Carnegie Halli, Pariisi Filharmooniasse ning viimati Hamburgi Elbphilharmonie’sse. Mõlema kollektiivi asutaja Tõnu Kaljuste on rahvusvaheliselt hinnatud koori- ja orkestridirigent. Tema tööd on korduvalt esitatud Grammy nominendiks ning ta on pälvinud 2014. aastal Grammy auhinna.

Pääsmed kontserdile on saadaval Piletilevist. 2. novembri hilisõhtul toimuv Mozarti „Requiemi“ kontsert on tasuta, kuid pääsmed tuleb eelnevalt võtta välja Piletilevist. Beethoveni „Missa solemnise“ kontserdile on eelmüügis saadaval 5 inimese sooduspiletid, mis võimaldavad säästa nii hinnas kui piletimüügitasus.

Vaata pakkumisi Piletilevist: https://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/klassika/tallinna-kammerorkester-2020-2021-hooaeg-72175/

Kontserte korraldavad Tallinna Filharmoonia ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor.

Loe vanemaid uudiseid