Laen...
Sündmuste kalender

Nädalavahetusel esinesid Estonia kontserdisaalis Tallinna Kammerorkester ja silmapaistev viiulivirtuoos Kolja Blacher. Nii professionaalse, detaili armastava ja samas muusikat laia haardega tajuva solistiga kohtumine mõjub toniseerivalt, leidsid Tallinna Kammerorkestri muusikud.

Viimati esines Berliini Filharmoonikute kauaaegne kontsertmeister ja esimene viiul Kolja Blacher samas saalis kolm aastat tagasi kevadel. Nüüd, Tallinna Kammerorkestri 29. hooaja viimasel veerandil oli kollektiivil soe ootus temaga taas lava jagada.

Tallinna Kammerorkestri muusikud tõid kontserdist esile Blacheri meisterliku pillivalitsemise, ja märkisid, et nii professionaalse, detaili armastava ja samas muusikat laia haardega tajuva solistiga kohtumine mõjub toniseerivalt.

Kolja Blacher esineb maailma suurtel lavadel ning tema CV-s on arvukalt nimekaid kollektiive ja dirigente, kellega ta on koostööd teinud. Viimased viis aastat on tema kunstilises tegevuses saanud uueks teemaks solisti rolli ümbermõtestamine, ja nii astus Blacher ka Tallinnas üles korraga nii solisti kui ka dirigendina. Koos Tallinna Kammerorkestriga esitati Prokofjevi Viiulikontserti nr 2 g-moll ja Beethoveni Sümfooniat nr 6 „Pastoraalne“.

Päev varem toimus kontsert Heino Elleri Muusikakooli Tubina saalis.
Kolja Blacher mängib pea 300-aastasel Guarneri del Gesù viiulil. Teadaolevalt kõige tuntumad viiuldajad, kes Del Gesu pillidel mänginud, on Niccolò Paganini, George Enescu, Jascha Heifetz, Nathan Milstein, Yehudi Menuhin. Tänastest suurtest viiuldajatest on Guarneri omanikud näiteks Itzhak Perlman ja Gidon Kremer.

Kolja Blacheri koostöö Tallinna Kammerorkestriga sai alguse 2004. aastal, kui tema esituses kõlas Beethoveni viiulikontsert, mida dirigeeris Andres Mustonen. Sama teos tuli ettekandele ka 2017. aasta suvel, kui Tallinna Kammerorkester moodustas Eesti Festivaliorkestri keelpillikoosseisu põhituumiku ning Blacher soleeris Pärnu Muusikafestivali avakontserdil Neeme Järvi juhatusel. 2019. aasta kevadel esines ta koos Tallinna Kammerorkestriga Estonia kontserdisaalis „Tippsolistide“ sarjas, kõlasid Barberi, Haydni ja Sibeliuse teoses ning Boris Blacheri „Pentagramm“ keelpillidele.

Loe vanemaid uudiseid