Laen...
Sündmuste kalender

2. novembril kell 19 annavad Tallinna Jaani kirikus traditsioonilise hingedepäeva kontserdi Rootsi klassikalise muusika Grammy laureaat dirigent Christian Karlsen ja Tallinna Kammerorkester.

 

Kavas on maailma kõige tuntuma eestlase Arvo Pärdi, Läti suurima helilooja Pēteris Vasksi ja Ukraina suurkuju Valentin Silvestrovi looming. Lisaks on kavas teos Euroopa noorema põlvkonna heliloojalt Djuro Zivkovicilt, keda on tunnustatud prestiižse Grawemeyeri auhinnaga, mida sageli võrreldakse Nobeli preemiaga.

Christian Karlseni dirigeerimisel mängib hingedepäeva kontserdil Tallinna Kammerorkester, keda on korduvalt tunnustatud Arvo Pärdi loomingu tipptasemel esitamise eest nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt. Samuti on kollektiiv oma viimase aja kontsertide ja plaadistustegevusega panustanud Läti helilooja Pēteris Vasksi ja Ukraina helilooja Valentin Silvestrovi loomingu populariseerimisse.

Hingedepäeva õhtul Tallinna Jaani kirikus on kontserdikavas Arvo Pärdi „Greater Antifons keelpilliorkestrile“, Djuro Zivkovici „Psalm XIII“, Pēteris Vasksi „Musica serena“ ning viimase loona Valentin Silvestrovi „Vaikne muusika“. 

Ukrainast sõja eest Berliini pagenud tunnustatud helilooja Silvestrovi teos „Vaikne muusika“ on „hõrk liikumine tavaharmooniates ning vaikuselähedased kujundid on karjuvas vastuolus kõigega, mis toimub praeguses maailmas. Vaikus ja lein on tihti sünonüümid,“ ütleb Tallinna Kammerorkestri kunstiline juht ja peadirigent Tõnu Kaljuste.

Kontsert on tasuta ja toimub koostöös Tallinna Kultuuri- ja Spordiametiga.

Loe vanemaid uudiseid