Laen...
Sündmuste kalender

16. septembril kell 19 toimub Estonia kontserdisaalis Tallinna Kammerorkestri ja Kymi Sinfonietta ühiskontsert. Kontserdiga tähistatakse Tallinna ja Kotka sõprussuhete 60. aastapäeva. Mõlema linna orkestrid astuvad lavale ühendorkestrina, et esitada Eesti ja Soome sümfoonilise muusika märgilisi teoseid. Kontsert on tasuta ning pääsme saab lunastada Piletilevi müügipunktidest või internetipoest ja Estonia kontserdisaali kassadest.

Kontserdil tulevad ettekandele Heino Elleri „Koit“, Eduard Tubina “Süit eesti tantsudest” ja Jean Sibeliuse Viies sümfoonia. Eesti heliloojaid dirigeerib Tallinna Kammerorkestri peadirigent Risto Joost ja Sibeliuse sümfooniat Kymi Sinfonietta dirigent Atso Almila. „Tegemist on ajaloolise ja ainulaadse sündmusega. Kaks väga heal tasemel orkestrit moodustavad suurepärase koosluse, tuues kaasa parimat omamaist sümfoonilist muusikat,“ kommenteerib Risto Joost. Juubelihõngu lisab kontserdile ka asjaolu, et Jean Sibelius tähistab tänavu 150. ja Eduard Tubin 110. sünniaastapäeva.

Tallinna ja Kotka koostöösuhete juubeliaastat tähistati 3. juunil Tallinna Kammerorkestri ja Kymi Sinfonietta ühiskontserdiga ka Kotkas. Kavas olid Sibeliuse ja samuti tänavu juubelit tähistava Eesti helilooja Arvo Pärdi teosed.

 

Loe vanemaid uudiseid