Laen...
Sündmuste kalender

Koostöös Tallinna linna ja enam kui sajakonna eraannetajaga saab pealinna üks esinduslikumaid hooneid ja kontserdipaiku, Tallinna Mustpeade Maja, septembris uue 158 000 eurot maksva Steinway D kontsertklaveri. Tallinna linna poolt  eraldatud ligi 100 000le eurole lisasid veebruaris kommunikatsioonibüroo Corpore “Tööjuubel 20″ osalenud enam kui sadakond annetajat 50 000 eurot. Maailma tippklassi kuuluv Steinway klaver muudab ajaloolise Mustpeade Maja maailmatasemel kontserdipaigaks.

Tallinna linnapea Edgar Savisaare sõnul annab Steinway Tallinna Filharmooniale võimaluse tuua esinema tipptasemel pianiste ja pakkuda kuulajatele nautimiseks parimaid klaverile kirjutatud teoseid. „Pean äärmiselt oluliseks, et Tallinna Filharmoonia keskses kontsertsaalis asuks klaver tootjalt, kelle kaubamärk tähistab kogu maailmas tunnustatud kõlavärvi,” lisas linnapea.

Steinway ostuga teostub Tallinna Filharmoonia kunstilise juhi, maestro Eri Klasi ja Eesti muusikute kauaaegne unistus. Klaver hakkab kuuluma Tallinna Filharmooniale ning paiknema Tallinnas Mustpeade Majas. Eri Klas on veendunud, et Steinway klaver toob Mustpeade Majja hulgaliselt uusi kontserdikülastajaid ja aitab kinnistada hoone ainulaadset positsiooni Eesti kultuuriloos. „Ühtlasi avaldan lootust, et suur ja laiapõhjalise ühiskondliku kandepinnaga klaveriostu toetajate ring aitab otsustajatel mõista, et Mustpeade Maja peab jääma avalikkuse teenistusse. Avaldan tänu linnale ja teistele toetajatele selle fantastilise aktsiooni ahelas ja kutsun kõiki muusikasõpru külastama Mustpeade Majas toimuvaid kontserte,“ sõnas Klas.

Corpore juhataja Meelis Kubitsa sõnul on eraannetajate ootus, et Mustpeade Maja käsutusse jõudev Steinway klaver aitab tõsta hoone atraktiivsust kontserdipaigana. „Kogu selle aktsiooni mõte on aidata kaasa Tallinna vanalinna ühe väärikaima hoone avanemisele nii linnakodanikele kui ka Tallinna külalistele. Täname kõiki enam kui sadat Eesti ettevõtet ja eraisikut, kes panustasid ühekordse süstina Eesti kultuurielu arengusse ligi 50 000 eurot. See sai teoks tänu ligi aasta kestnud koostööprojektile, mille patrooniks on maestro Eri Klas,“ sõnas Kubits.

Eri Klas ja Corpore juhataja Meelis Kubits on kultuuridiplomaatia arendamiseks loodud SA Mister X asutajad, mis oli annetuse formaalne koguja ja mis kandis juunikuus Tallinna linna arvele 50 000 eurot. Kõigi annetajate nimed fikseeritakse Mustpeade Majja paigaldataval tänutahvlil.

Klaveri valik on omaette rituaal: Mustpeade Maja jaoks lähevad septembri alguses Hamburgis asuvasse Steinway tehasesse klaverit valima rahvusvaheliselt tunnustatud Eesti pianistid Ivari Ilja ja Kalle Randalu ning Tallinna Filharmoonia direktor Margit Tohver-Aints.  Ivari Ilja leiab, et Mustpeade Maja Valge saal saavutab lõpuks ometi professionaalse dimensiooni ja muutub nõuetele vastavaks kontserdipaigaks. „Imekaunile suurepärase akustikaga saalile lisandub ka kõrgetasemeline klaveriheli,“ lisas Ilja.

Uut klaverit saavad Tallinna Filharmoonia kontsertide külastajad kuulda juba eeloleval hooajal.

Loe vanemaid uudiseid