Laen...
Sündmuste kalender

29. augustil viib Jüri Kuuskemaa Tallinna Kultuuriöö raames Mustpeade majas esmakordselt läbi ekskursiooni, kus ajalugu on põimitud muusikaliste etteastetega. Ekskursiooni ilmestavad Tallinna Kammerorkestri muusikud. Eestikeelne ekskursioon algab kell 17, venekeelse ekskursiooni algus on kell 20. Ühe ringkäigu pikkus on orienteeruvalt kaks tundi.

Kultuuriöö peakorraldaja on Tallinna Kultuuriväärtuste amet ja linlastel on võimalus avastada enda jaoks uusi ja huvitavaid paiku. Mustpeade maja pakub palju avastamisrõõmu ja Kuuskemaa tutvustus on läbipõimitud muusikaliste numbritega. Ülakorruselt algav ekskursioon kulgeb läbi ka nendest saalidest, kuhu tavakülastajad sageli ei satu.

Vennaste saalis astub üles keelpillitrio Fresh, koosseisus Egert Leinsaar, Karin Sarv ja Villu Vihermäe. Ettekandele tuleb Z. Kodály „Intermezzo“.

Olavi saalis kõlab J. Haydn´i keelpillikvartett „Kvindid” d-moll, esitajateks Yana Mägila, Mari Targo, Laur Eensalu ja Leho Karin.

Valges saalis esitab keelpillisekstett koosseisus Yana Mägila, Mari Targo, Karin Sarv, Laur Eensalu, Leho Karin ja Villu Vihermäe J. Brahmsi keelpilliseksteti nr 1 op 18. Musikaalne ajaloorännak lõpeb Keldrisaali Taff Clubis.

Tallinna Filharmoonia direktori Margit Tohver-Aintsi sõnul on Kultuuriöö põnev ettevõtmine ja linnarahvas saav võimaluse nautida imeilusat muusikat koos ajaloolise Mustpeade majaga.

Ringkäik on tasuta

Vajalik on eelregistreerimine aadressil *protected email*.

Loe vanemaid uudiseid