Laen...
Sündmuste kalender

Reedel, 7. augustil algab XI Birgitta festival, mis toob vaataja ette 15 riigi teatrid ja artistid.

Birgitta festivalist on kujunenud lähiriikide suurim ja põnevaima kavaga muusikateatri festival, mis sel aastal valiti EFFE žürii poolt ka Euroopa parimate festivalide hulka. Festivali tähtsus Eesti kultuuriruumis on ainulaadne – seda külastades näeb, mis on hetkel aktuaalne maailma muusikateatris.

Üks festivali tippe on avaetendus – Haydni lavastatud oratoorium „Loomine“, mis valmib seitsme riigi loominguliste jõudude koostöös. Nende hulgas on lavakaskadööride trupp Stun360, mis on eriefektide ja akrobaatiliste trikkide absoluutses maailma tippklassis. Äsja on saabutud Euroopa omanäolisemalt Bregenzi ooperifestivalilt ja üks kaskadööridest oli zombi kassahitis „Z Maailmasõda“, kus peaosa mängis Brad Pitt. Sündmus on ka see, et Eestis kuuleb laulmas tenor Juhan Trallat. Koos sopran Alfia Kamalovaga saabusid nad proovidesse Saksamaalt, kus töötavad edukalt erinevates ooperiteatrites. Artistid – inglid, ei esine mitte ainult laval vaid ka saalis ja lavastaja sõnul sünnib Eedeni aed otse publiku keskel.

Neljapäeval, 6. augustil saab filmida ja fotografeerida proovi kell 12. Pääs festivali alale vana kloostri tagaväravast kokkuleppel Heili Vaus-Tammega (52 56322).

Proovi vaheajal saab intervjueerida lavastaja Ran Arthur Brauni, dirigent Risto Joosti ja artiste. Päev on pingeline ja proovid pikad, saab võimaldada vaid lühikesi ja eelnevalt kokkulepitud intervjuusid.  Proovi ajal saab teha intervjuud etenduse produtsendi, Tallinna Filharmoonia direktor Margit Tohver-Aintsiga.

8. ja 9. augustil annab külalisetendusi Satsi-nimeline muusikateater Moskvast. Esimesel õhtul on kavas balletid „Šeherezade“ ja „Polovetside tantsud“, kus solistideks Peterburi Maria teatri tantsijad Julia Mahhalina ja Xander Parish.  Teisel õhtul etendub Federico  Fellini „Orkestriproov“, kus dirigendirollis Giuseppe Verdi tütre lapselapselaps Simone Fermani Itaaliast.

12. augustil etendub ooper „Aida“, mis debütant-lavastaja Madis Nurmsi käes saab õnneliku lõpplahenduse (Promfesti festivali ja Vanemuise teatri koostööprojekt). 14. augustil näeb erakordselt kaunist ja uudset, meditatiivset koreograafiat USA-Iisraeli trupi ettekandes („Killer Pig“) ja ka koreograafiakeeles jutustatud lugu maailmas oma kohta otsivatest inimestest („Wonderland“). See on võimalus viia end kurssi sellega, mis on tantsukunsti viimane sõna. Festivali lõpetab Ameerika muusikalide lavastatud gala „Passion of Broadway“, milles särab suurim staar, kes iganes Birgitta festivali laval laulnud – muusikali- ja ooperilaulja Barbara Hendricks.

Loe vanemaid uudiseid