Laen...
Sündmuste kalender

Täna alustab Tallinna Filharmoonia Nordea panga klientide annetuste toel heategevusprojektiga, mille eesmärgiks on tutvustada klassikalist muusikat lastekodude ning vähekindlustatud perede lastele. Esmakordselt saavad haridusprogrammist  “Noorte Filharmoonia” ehk muusikatunnist Mustpeade majas osa Valga lastekodu lapsed vanuses 12 kuni 15 aastat.

Tallinna Filharmoonia direktori Margit Tohver-Aintsi sõnul sai projekt alguse Tallinna Kammerorkestri dirigendi Risto Joosti ideest viia noortele suunatud Noorte Filharmoonia sari ka pealinnast kaugemale ning vähemate võimalustega lasteni: “Noortele klassikalise muusika armastuse edasiandmine on meile südamelähedane teema ning seda rõõmustavam on jõuda nüüd ka nendeni, kel võimalusi erilisteks muusikaelamusteks on vähem. Oleme väga tänulikud Nordea klientidele, kes esimeste toetajatena aitasid sellele innustavale ideele elu sisse puhuda,” sõnab Tohver- Aints.

Nordeal täitus tänavu 20 tegutsemisaastat Eesti pangandusturul ning innuka kultuurisõbrana tegi pank juubeli puhul oma suurimatele klientidele ettepaneku panna õlg alla Tallinna Filharmoonia uuele heategevuslikule algatusele. Nordea kliendid annetasid lastekodulaste muusikaõppe juurde toomiseks üle 15 000 euro. Annetused lähevad lastekodulastele kontserdi, transpordi ning toitlustuse korraldamiseks.

“Selle erilise algatuse toetamisega on Nordea kliendid teinud parima võimaliku kingituse igale kirglikule kultuurisõbrale. Meie jaoks oli köitev selle idee potentsiaal ehitada muusika abil sildu meie väikeses ühiskonnas. Uhke ja tänulik tunne on olla selle alguse juures,“ ütles Nordea Baltikumi turundusjuht Piret Reinson.

Täna esitavad interpreedid lastele 19. ja 20. sajandi muusikat – romantismisajandist kõlab Antonín Dvorák ja lihtsama helikeelega 20. sajandist on valitud Ester Mägi ning Zoltán Kodály. Toimub ka pillide tutvustus ja ringkäik ajaloolises Mustpeade majas. Järgmisel korral on kavas kaasata lastekodulapsi 18. aprillil Tartus Jaani kirikus toimuvale rahvusvahelisele häälepäevale pühendatud kontserdile.

Nordea on pikka aega pühendunult kultuurimaastiku edendanud. Toetatud algatuste parimateks näideteks on PÖFF, Pärdi Päevad ja Tallinn Music Week. Alates eelmisest aastast kannab Nordea nime Eesti moodsaim kontserdisaal – Nordea Kontserdimaja. Lisaks tutvustab pank erilisemaid sündmuseid Nordea kultuuriportaalis „Viis tärni” facebook.com/kultuurisober ja kultuurisober.nordea.ee.

Panused lastele muusikalise kingituse tegemiseks on endiselt oodatud ja vajalikud.

Täpsem info: www.filharmoonia.ee/hoolime/

Loe vanemaid uudiseid