Laen...
Sündmuste kalender

Uuel hooajal pakub Tallinna filharmoonia noorele publikule midagi enneolematut: kui varem oleme väiksemaid ja suuremaid muusikasõpru rõõmustanud südamlike kontsertjutustustega „Sipsikust” ja „Vanast saapast”, siis nüüd on aeg lisada elule vürtsi! 
14. oktoobri pärastlõunal esietendub Tallinna Filharmoonia Mustpeade majas noore helilooja Kristo Matsoni kontsertetendus „Trikiga küsimus”. Ilmar Tomuski sõnadele loodud uus muusikateos pakub nalja ja põnevust just sellises stiilis, nagu koolinoored seda armastavad. Lavalaudadele astub mustkunstnik Meelis Kubo, kelle päevast päeva harjutavad muusikud võtavad nõuks paljastada.
Mis siis lõpuks ikkagi juhtub? Kas mustkunst on tõesti pelgalt kaval  pettus? Või on see siiski kunst, mis saab reaalseks tänu inimese erilistele võimetele? Kas noor laulja Annaliis Telgmaa, „Klassikatähtedest” tuntud fagotimängija Jakob Peäske, sel aastal laulupeodebüüdi teinud dirigent Edmar Tuul ning Tallinna Kammerorkester suudavad mustkunstniku paljastada? Alati jääb üks trikiga küsimus.
Filharmoonia oma kollektiivil, Tallinna Kammerorkestril on alati olnud oluline roll uue Eesti muusika tellimisel ja ettekandmisel. Orkester on olnud mitme Arvo Pärdi teose esmaesitaja. Ka käesolev hooaeg ei ole erand ja üks selle hooaja tipphetki saabub kindlasti kevadel, kuid kõigepealt avaldatakse austust oktoobris 85. sünnipäeva tähistavale Jaan Räätsale.
Hooaeg algab 7. oktoobril, seekord tavalisest pidulikumalt, sest Tallinna Kammerorkestril on algamas 25. tegevusaasta. Avakontserdil astuvad solistidena üles särav metsosopran Kai Rüütel Londonist ja Eesti üks hinnatumaid tenoreid Mati Turi. Koos dirigent Risto Joosti ja orkestriga esitatakse Mozarti ja Mahleri loomingut ning Jaan Räätsa kontsert kammerorkestrile nr 2. Seejärel läheb klassikaline orkestrikontsert üle meeleolukaks Rääts-remix’iks, kus vanameistri loomingut töötlevad Tiit Kikas laserharfil, Raivo Tafenau saksofonil ja Tallinna Kammerorkester.
Tallinna Kammerorkester on Eesti ainus püsikoosseisuline keelpilliorkester, mille 1993. aastal asutas dirigent Tõnu Kaljuste. Lähiajal saab Eesti publik kuulata orkestrit musitseerimas koos karismaatilise vioolavirtuoosi Maksim Rõsanoviga. Hooaja kulminatsioon on pidunädalad 2018. aasta märtsis ja aprillis. Igal nädalal toimub eripalgeline kontsert ning orkestrit juhatavad kõik nende aastate jooksul orkestrile olulised dirigendid: Jaakko Kuusisto, Juha Kangas, Tõnu Kaljuste ja Risto Joost.
Äsjarenoveeritud Mustpeade maja keldrisaalis alustab uut hooaega ka Taff Club, mille muusikaline juht Raivo Tafenau tähistab oma 30. lavaloleku aastat. Programmist leiab nii fenomenaalse Kadri Voorandi, intrigeeriva Tanel Padari kui ka uue sarja „Naabridžäss”, kus 23. novembril esineb Soome legendaarne saksofonist Eero Koivistoinen. 

Loe vanemaid uudiseid