Laen...
Sündmuste kalender

Kristel Kossar (19.02.2015, Postimees)

Tallinna Filharmoonia alustab neljapäeval festivaliga «Täiuslik vaikus», mille kunstiliseks juhiks on helilooja Tõnu Kõrvits. Festival kestab 19-21. veebruarini, avakontserdil kõlab Arvo Pärdi ja Lepo Sumera looming.

Festivali kunstiline juht ja mitmekülgne helilooja Tõnu Kõrvits võtab festivali vaimsuse kokku sõnadega «mitte ainult muusika». Festivali kavast leiab orkestrikontserdi, filmi- ja muusikaprogrammi, fotograafi loengu ning džässiõhtu. Lähtuvalt nimest ja loodavast fluidumist on festivalil oluline muusika ja vaikuse vastandumine ning sünergia. Kultuure ühendav, filosoofiline ja loominguline festival toob Eestisse loojad, kes interpreedi, helilooja ja mõtlejana loovad erilisi sõna-, pildi- ja helimaailmu.

Täna, 19. veebruari avakontserdil esinevad Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester dirigent Tõnu Kaljuste juhatusel. Kõrgelt hinnatud kooslus esitab kava: Brett Deani «Carlo», Arvo Pärdi «Adam’s Lament» ja Lepo Sumera – Concerto per voci e strumenti, mis nädala pärast kõlab juba Salt Lake City’s.

Avakontserdi eel esitleb Tallinna Kammerorkester (TKO) esimest päris oma CD-d.

Päev hiljem, 20. veebruaril saab kuulata fotograaf Kaupo Kikkase loengut vaikusest, muusikast ja mõtterännakutest. Kikkas on muusikaharidusega fotograaf, keda tuntakse kultuuritegijate ja -sündmuste jäädvustajana. Kirgliku rännumehena on tal palju huvitavat kõnelda ja fotodel näidata. Duo Erki Pärnoja (kitarr) ja Peedu Kass (bass) toovad džässiõhtul «Kahe vaikuse vahel» kokku kaks erinevat muusikavaldkonda.

Festivali kulminatsiooniks on projekt «Tarkovski ja Tarkovski», kus Tarkovsky Quartet koosseisus klaver, akordion, tšello ja saksofon esitab legendaarse filmirežissööri Andrei Tarkovski filmidest inspireeritud loomingut. Foto- ja videomaterjaliga isa filmidest ning kommentaaridega ilmestab kava Andrei Tarkovski juunior. Kava on huvitav seos vene intelligentsist ja prantsuse espriist – Tarkovsky Quartet liikme François Couturier´i teosed kannavad pealkirju: Doctor Faustus, La passion selon Andrej, Mychkine, Maroussia, Sardor, L’Apocalypse, Toliu, De l’autre coté du miroir, A celui qui a vu l’ange.

Loe vanemaid uudiseid