Laen...
Sündmuste kalender

Pianist Joel Remmel tähistas 12. detsembril oma 30. sünnipäeva kaheosalise kontserdiga. TAFF Clubis sai kuulda nii soolokava kui ka muusikat trio esituses. Joel Remmel Triosse kuuluvad lisaks pianistile Heikko Remmel kontrabassil ja Ramuel Tafenau trummidel. Üllatusesinejatena astusid üles veel lauljanna Marianne Leibur ning saksofonist, TAFF Clubi president Raivo Tafenau.
11. detsembril 30-aastaseks saanud muusik Joel Remmel nentis, et viimased aastad on õpetanud püsivust ja seda, et asjade nimel tuleb vaeva näha: „Nooruses oli mul eksiarusaam, et mõned asjad on iseenesest mõistetavad ja langevad niisama sülle. Sageli aga tuli nii mõnigi asi kellegi teise poolt abistatuna. Palju asjade jaoks peab ise põhitöö ära tegema, seda mitte ainult enda jaoks, aga ka selleks, et midagi teistele edasi anda.“
Fotod Joel Remmeli kontserdist asuvad siin. Autor Kert Saarma.
Tunnustatud džässpianist Joel Remmel on poole oma senisest elust tegelenud just džässmuusikaga ning pälvinud ka Noore Jazzitalendi auhinna. TAFF Clubi kontserdi jaoks sündinud värske soolokava oli spetsiaalselt mõeldud ümmarguse tähtpäeva auks ning Mustpeade Maja Steinway klaveri kõla arvesse võttes.
Õhtu teises pooles esitles Joel Remmel Trio kevadel ilmunud albumit „Sharp”. „Üldjuhul meeldib mulle teistega koos mängida, siis on vastutus ja potentsiaal jagatud ning ansamblimängus, eriti džässis, tekib ühisest sünergiast alati midagi imelist. Soolomäng on hea väljakutse ja annab natuke rohkem loomingulist vabadust, et saab ettehoiatamata täiesti teise kohta ära minna. Vastutus kaasneb muidugi ka. Soolot peab mängima tasakaalustatult,“ sõnas pianist.
TAFF Clubi järgmine kontsert The Swingin’ Sistersiga toimub 27. detsembril, millega pannakse ka punkt tänavusele hooajale. Piletid aastalõpu swingile on saadaval Piletilevis.

Loe vanemaid uudiseid