Laen...
Sündmuste kalender

Pühapäeval, 26 oktoobril kõlab Helsingis, Johannese kirikus orkestrimuusika Tallinna Kammerorkestri esituses. Tegu on uudse kontserdisarjaga Punavuoren Kamarimusiikki (Punavuoren Kammermuusika) ehk Pukama, mille loojad on soome noored viiuldajad Minna Pensola ja Antti Tikkanen. Pühapäeval on sarja esimene orkestrimuusika õhtu ja au olla esimeseks orkestriks on just Tallinna Kammerorkestril. Esinemine sellises kontekstis on orkestriliikmete sõnul omaette väljakutse.

Ettekandele tulevad armastatud klassiku, Jean Sibeliuse populaarne süit „Rakastava“, Soome noore ägeda „klassikatähe“ Olli Mustoneni  kontsert kolmele viiulile ja orkestrile, Atterbergi  Süit nr.3 ja tänapäeva kuulsaima Ameerika helilooja John Adamsi põneva rütmikaga teos „Shaker Loops“.

Selline kava sobib igati esmakordseks kontserdikülastuseks ja läheb kokku sarja stilistikaga ja  noorte tegijate kompleksivaba ja värske suhtumisega, mille üheks näiteks  käsitsi joonistatud kaart saali ülesleidmiseks. Kontserdisarja korraldajate soov on tuua kohale seda publikut, kes tavaliselt klassikaõhtutele ei satu.

Orkestrit juhatab Jaakko Kuusisto ja solistideks on sarja juhid Minna Pensola (viiul), Antti Tikkanen (viiul, vioola) ise.

Loe vanemaid uudiseid