Laen...
Sündmuste kalender

Pühapäev 17.03

Vene Koorikapell 45

  • Koht TALLINNA FILHARMOONIA MUSTPEADE MAJA, VALGE SAAL
  • Kuupäev 17.03.2019
  • kellaaeg 15:00
  • Pilet 5€

Vene Koorikapell on loodud 1974. märtsis Tallinnas asjaarmastajate segakoorina.  Rohkem kui 40 aastat seisab koori eesotsas Eesti Muusikaakadeemia dotsent Olga Tungal. Koori repertuaaris on esitatud vene, eesti ja lääne heliloojate klassika, vene vaimulik muusika ja rahvalaulud. Koor koosneb 30 lauljast.                

Kapell on laulnud Eesti parimatel lavadel: Mustpeade maja saalis, Estonia Kontserdisaalis, Tallinna Raekojas, Mustpeade maja saalis, Niguliste, Kaarli ja Pühavaimu kirikutes jpm. Kooril on olnud kontsertreise Lätis, Leedus, Gruusias,  Skandinaavias, Saksamaal, Austrias, Itaalias, Kreekas ja Iisraelis.

2014.aastal väga edukalt esinesime Rooma Rahvusvahelisel Muusikafestivalil, kus saime kulddiplomi, 2016. aastal  saavutasime kuldoliivi Kreeka Rahvusvahelisel festivalil.                                              Vene koorikapell on edukalt osalenud Eesti Segakooride konkursil ning rahvusvahelistel konkursitel: Poolas (pronks ja hõbe medalid), Hispaanias (hõbe medal). Koor on teinud koostööd Eesti tuntud muusikutega nagu Ivari Ilja, Mati Palm,  Teo Maiste.

 

Jaga Facebookis