Laen...
Sündmuste kalender

Tallinna Kammerorkester annab pühapäeval, 13. augustil Eesti Festivaliorkestri koosseisus esimese kontserdi, millele järgneb kümnepäevane turnee Lätis, Soomes, Taanis ja Rootsis – kontserte dirigeerib Paavo Järvi.

Tallinna Kammerorkester avas neljapäeval, 10. augustil Pärnu muusikafestivali, kavas Kavas Rääts, Beethoven ja Mozart. Dirigendipuldis oli Neeme Järvi ja Beethoveni viiulikontserdis soleeris Kolja Blacher 1730. aasta Stradivari Trittonil. Pühapäeval kell 20 astub kammerorkester Pärnu kontserdimajas esmakordselt üles aga juba Eesti Festivaliorkestri (EFO) koosseisus. Kavas on Šostakovitšilt nii 1. sümfoonia kui ka kammersümfoonia c-moll ja Beethoveni 4. klaverikontsert, mille solist on Radu Lupu Rumeeniast.

EFO tuli esimest korda kokku Pärnu Festivaliorkestri nime all 2011. aasta suvel, mil Pärnu muusikafestival kandis Järvi suvefestivali nime. EFO koosneb Eesti orkestrite parimatest muusikutest, välisriikides karjääri tegevatest eestlastest ja paljudest Euroopa tipporkestrite solistidest. Tänavu osaleb esimest korda festivaliorkestri ridades täies koosseisus Tallinna Kammerorkester, kes moodustab EFO keelpillirühma tuumiku. EFO asutaja ja peadirigent on Paavo Järvi.

Tallinna Kammerorkestri asutas 1993. aastal dirigent Tõnu Kaljuste. Kahe aastakümne jooksul on sellest kujunenud üks Eesti esindusorkestreid, kes on oodatud esineja paljudel kontserdilavadel Euroopas ja mujal maailmas. Orkester on äratanud tähelepanu oma kunstiliselt terviklike kavade, stiilitundliku musitseerimise ja kõrgetasemelise interpretatsioonikunstiga. Mitmekülgses repertuaaris on esindatud nii baroki-, klassitsismi- kui ka romantismiajastu muusika. Oluliseks osaks on 20. ja 21. sajandi heliloojate looming, sealhulgas vähemtuntud teosed ja uudisteoste esiettekanded.

Orkestri tuumiku moodustavad hinnatud keelpillimängijad, kes astuvad regulaarselt üles ka solistide ja kammermuusikutena. Orkestri peadirigent on Risto Joost.

 

Eesti Festivaliorkestri kontserdid:

13. augustil kell 20 Pärnu Kontserdimajas – solist Radu Lupu (klaver, Rumeenia), dirigent Paavo Järvi
14. augustil kell 20 Dzintari kontserdisaalis (Läti) – Ksenija Sidorova (akordion, Läti) dirigent Paavo Järvi
17. augustil kell 20 Pärnu Kontserdimajas - Lisa Batiashvili (viiul, Gruusia), dirigent Paavo Järvi
19. augustil kell 21 Turu Kontserdimajas (Soome) - Lisa Batiashvili (viiul, Gruusia), dirigent Paavo Järvi
22. augustil kell 19:30 Tivoli Kontserdisaalis (Taani) - Lisa Batiashvili (viiul, Gruusia), dirigent Paavo Järvi
24. augustil kell 19.00 Berwaldhallen'is (Rootsi) - Ksenija Sidorova (akordion, Läti) dirigent Paavo Järvi

 

Foto: Kaupo Kikkas
Loe vanemaid uudiseid