Laen...
Sündmuste kalender

Euroopa üks andekamaid noori klaverisoliste, Beethoveni sünnilinnas Bonnis toimunud Beethoveni klaverikonkursi värskeim võitja Alberto Ferro esineb soolokontserdiga Mustpeade Majas 3. oktoobril ja koos Tallinna Kammerorkestriga 4. oktoobril. "Ta rabas mind oma ausa, aga ülienergeetilise ja musikaalse kirgliku lähenemisega," selgitas Tallinna Kammerorkestri peadirigent Risto Joost põhjuseid, miks just 22-aastane tipp-pianist orkestri 26. hooaega avama paluti.

 

Dirigent Risto Joost tutvus Alberto Ferroga eelmise aasta alguses Veneetsias Teatro la Fenice'is ühisel kontserdil ja seal tuldi mõttele koos veel esineda. Vahepeal on noor pianist saanud tunnustust juurde, pälvinud rahvusvahelisel Telekom Beethoveni konkursil esimese preemia ja publikupreemia. "Ta on üliandekas pianist, tõesti noor, äsja magistrantuuri lõpetanud, tema fantaasiaküllane mäng on lihtsalt vaimustav," ütles Joost "Ja ta esineb Tallinnas kahel kontserdi – see on haruldane kingitus meie publikule."

 

Alberto Ferro soolokontserdil Beethoven. Ferro. Steinway esitamisele tulev Klaverisonaat nr 17 d-moll on üks Beethoveni tuntumaid sonaate, mille puhul on nii teoreetikute kui ka esitajate sõnul tegu ühe keerulisema teosega hilisklassitsismi ja vararomantismi piiriala klaverirepertuaaris. Kontserdi kavas on veel ka Bachi, Liszti, Chopini ja Prokofjevi looming. Tallinna Kammerorkestri hooaja avakontserdil kõlab orkestri ja Ferro esituses Felix Mendelssohn Bartholdy Klaverikontsert nr 1, mille helilooja kirjutas 22-aastaselt, ehk oli sama vana kui Ferro praegu.

 

Alberto Ferro soolokontsert Beethoven. Ferro. Steinway toimub 3. oktoobril kell 19 Mustpeade Majas. Tallinna Kammerorkestri 26. hooaja avakontsert toimub 4. oktoobril kell 19 Mustpeade Majas, orkestriga koos astuvad lavale Leho Karin (tšello) ja Alberto Ferro (klaver), dirigent on Risto Joost.

 

Loe vanemaid uudiseid